ירידה בחשק המיני (ליבידו)

רוצה להכיר
את סימידונה 6.5 מ"ג

ירידה בחשק המיני נחשבת לאחד התסמינים של תקופת גיל המעבר.  הבשורות הטובות: יש מה לעשות.

מהו חשק מיני?

לחשק מיני יש שלושה מרכיבים:

תשוקה   היא המרכיב הביולוגי, המאפיין את המחשבות המיניות, המשיכה לאחרים והחיפוש אחר פעילות מינית וריגושים. תשוקה מינית משתנה בין אישה לאישה, וגם משתנה על בסיס יומי על פי הפעילויות היומיומיות, מתח ומצב בריאותי.

אמונות, ערכים וציפיות מפעילות מינית התשוקה הטבעית שלך עשויה להשתנות על פי ההתייחסות האישית שלך למין, שמעוצבת לרוב על פי התרבות ממנה את מגיעה בנוסף לדת, משפחה, חברים והשפעת המדיה.

מוטיבציה  כוללת את הרצון שלך להתנהג בצורה מינית בזמן מסוים ועם בן זוג מסוים. מכיוון שמוטיבציה מונעת על ידי גורמים רגשיים ובינאישיים, זהו הגורם המורכב ביותר של תשוקה. למשל, נשים רבות מעידות על צורך בזוגיות חמה ואוהבת, כדי להרגיש תשוקה.

מה גורם לירידה בחשק המיני בגיל המעבר?

להתקדמות הגיל עשויה להיות השפעה על ירידה בחשק המיני. עדויות על ירידה בחשק המיני, נפוצות בנשים בסוף שנות ה- 40 ובשנות ה- 50 שלהן, אך השפעת הגיל משתנה מאישה לאישה. אצל חלק מהנשים יש ירידה משמעותית בחשק המיני בגיל המעבר, ואילו אחרות אינן מבחינות בשינוי. השפעת הירידה ברמות האסטרוגן – כולל גלי חום, הזעה בלילה ויובש בנרתיק – יכולה להשפיע גם על החשק המיני. גם תסמינים אחרים, כמו בריחת שתן, דיכאון ושינויים במצב הרוח, יכולים להשפיע על החשק המיני של אישה.

כיצד אוכל לשפר את החשק המיני בגיל המעבר?

נסי להבין מהי הסיבה המשפיעה על השינויים בחשק המיני: עייפות? מתח וחרדה? או אולי – גלי החום?  במקביל,  השתדלי לנוח, ארגני סביבה רגועה והכי חשוב – שוחחי על כך עם השותף.
לרשות הרופאים/ות המטפלים/ות סל כלים שיכול לסייע לך במצב זה, החל מהמלצה על תכשירים ועד להפניה לגורם מקצועי.

בחרי בית מרקחת

סימיודנה 6.5 מ"ג

שימי לב הינך מופנה לאתר חיצוני. בהתאם לתקנון האתר, אין לנו שליטה ואיננו אחראים לאפליקציות או לתוכנם ​של אתרי אינטרנט אחרים אשר אליהם יש קישור מאתר זה והשימוש בהם על אחריות המשתמש.

סימידונה 6.5 מ"ג מכילה רכיב פעיל תמצית יבשה של קוהוש שחור

למידע נוסף ניתן לפנות בטלפון 02-5893939 או באתר www.rafa.co.il , אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום העלון לצרכן ו/או התייעצות עם רופא מוסמך