שינויים במחזור החודשי

אישה שמחה גיל המעבר

רוצה להכיר
את סימידונה 6.5 מ"ג

רובנו זוכרות את תקופת גיל ההתבגרות: את רכבת ההרים ההורמונלית, כל ההתחלות החדשות וגם – את הופעת המחזור החודשי, על כל הביטויים הנפשיים והפיזיים שבאים איתו.

היום, כשאנו בוגרות ובשלות יותר, נדמה שאנו עוברות שוב תקופת התבגרות נוספת, הכוללת גם היא רכבת הרים הורמונלית, תופעות נפשיות ותסמינים פיזיים.

אחד המשמעותיים בהם, הוא המחזור החודשי וליתר דיוק, האטת קצב הופעת המחזור עד לעצירתו המוחלטת.

מדוע המחזור החודשי שלי משתנה בגיל המעבר?

ה-סימן בהא הידיעה של תקופת המעבר המוקדמת (הפרי-מנופאוזה) הוא המחזור החודשי המשתנה.

לאורך החיים, מחזור חודשי תקין התנהל פחות או יותר באופן קבוע, ואיתו גם רמה קבועה עולה ויורדת, של אסטרוגן ופרוגסטרון.

נזכיר: לרוב, הביוץ מתרחש באמצע המחזור החודשי והווסת (הדימום) מגיעה כשבועיים לאחר מכן. בגיל המעבר את עשויה לחוות מחזורים לא סדירים ודימומים. יש חודשים שבהם המחזור החודשי יהיה ארוך וכבד יותר מהרגיל, ובאחרים הוא עשוי להיות קצר וקל יותר. מספר הימים שבין מחזור למחזור משתנים, ולפעמים המחזור לא יגיע כלל.

בגיל המעבר, המחזור החודשי אינו פוסק בבת אחת. שינויים בהופעת המחזור, בעוצמתו ובאורכו ילוו אותך שנים רבות קודם לכן. לשלב המנופאוזה תגיעי, כאשר המחזור החודשי שלך לא יופיע במשך 12 חודשים רצופים לפחות.

איך תדעי אם הדימומים שלך תקינים?

למרות שהמחזור החודשי עשוי להפוך ללא סדיר בגיל המעבר, שימי לב לדימומים לא תקינים, שעשויים להיות סימן לבעיה שאינה קשורה לגיל המעבר. אם אינך בטוחה מה הסיבה לכך, גשי לרופא/ה המטפל/ת והתייעצי עמו.

הערה חשובה: כל דימום לאחר מנופאוזה (כלומר, אי הופעת מחזור חודשי לאורך 12 חודשים רצופים לפחות) אינו תקין ועליך לפנות לרופא/ה.

מהם הסימנים לדימומים לא תקינים?
  • דימום כבד מאוד – המצריכים החלפת  טמפונים או תחבושות כל שעה או שעתיים.
  • דימום הנמשך יותר משבעה ימים
  • דימום נוסף מופיע בין המחזורים החודשיים
  • משך הזמן בין ווסת לווסת קטן מ 21 יום באופן קבוע.

בחרי בית מרקחת

סימיודנה 6.5 מ"ג

שימי לב הינך מופנה לאתר חיצוני. בהתאם לתקנון האתר, אין לנו שליטה ואיננו אחראים לאפליקציות או לתוכנם ​של אתרי אינטרנט אחרים אשר אליהם יש קישור מאתר זה והשימוש בהם על אחריות המשתמש.

סימידונה 6.5 מ"ג מכילה רכיב פעיל תמצית יבשה של קוהוש שחור

למידע נוסף ניתן לפנות בטלפון 02-5893939 או באתר www.rafa.co.il , אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום העלון לצרכן ו/או התייעצות עם רופא מוסמך