האם אני בגיל המעבר?

רוצה להכיר
את סימידונה 6.5 מ"ג

באיזה גיל מתחיל גיל המעבר אצל נשים?

גיל המעבר מתחיל כאשר המחזור מפסיק להיות סדיר וההפרשים בין ווסת לווסת הולכים וגדלים. תקופה זו מסתיימת שנה אחת לאחר המחזור החודשי האחרון.

גופך יתחיל לתת לך רמזים שתהליך גיל המעבר החל. מכיוון שבתקופה הזו גופך מתחיל לייצר כמויות קטנות יותר של אסטרוגן ופרוגסטרון, המחזור החודשי אינו סדיר, ועם הזמן יתכן שיופיעו גם תסמינים נוספים, למשל:

אבחון גיל המעבר

אם את סובלת מהתופעות הנ״ל , גשי לרופא והתייעצי עמו – יתכן שתופעות אלה קשורות לגיל המעבר. הרופא ישאל אותך על התסמינים שמהם את סובלת ועל ההיסטוריה המשפחתית שלך. שאלות אלה יסייעו לו לקבוע האם את סובלת מתסמינים של גיל המעבר. ישנם מקרים שבהם הרופא יציע לבצע בדיקת דם כדי לבדוק את רמת ההורמונים FSH ו- E2 (סוג של הורמון אסטרוגן), ששינוי ברמתם עשוי לרמז על כך שאת בגיל המעבר.

כדי לשלול מצבים אחרים שעשויים לגרום לתופעות דומות. למידע נוסף על בדיקות בזמן גיל המעבר לחצי כאן

״שאלון הכנה לפגישה עם הרופא״ יסייע לך להגיע לפגישה מוכנה ולשאול את כל השאלות שמטרידות אותך. לשאלון, לחצי כאן. 

בחרי בית מרקחת

שימי לב הינך מופנה לאתר חיצוני. בהתאם לתקנון האתר, אין לנו שליטה ואיננו אחראים לאפליקציות או לתוכנם ​של אתרי אינטרנט אחרים אשר אליהם יש קישור מאתר זה והשימוש בהם על אחריות המשתמש.

למידע נוסף ניתן לפנות בטלפון 02-5893939 או באתר www.rafa.co.il , אין להסתמך על התוכן והמידע לשם קבלת ו/או הענקת טיפול רפואי והוא אינו מיועד לבוא במקום העלון לצרכן ו/או התייעצות עם רופא מוסמך